• Posted 2 μήνες ago
  • Reading, UK
  • Φροντιστες

Βοηθητικό προσωπικό (care assistants, social workers) για home care στο Reading, Μ. Βρετανία

Σχετικά με τη θέση εργασίας

Το ιδιωτικό γραφείο εύρεσης εργασίας ‘Φροντίδα αναζητά εκ μέρους μεγάλου οργανισμού κατοίκον υποστήριξης ατόμων με ανάγκη φροντίδας (Care Home) στη Μ.Βρετανία, φροντιστές για κατοίκον φροντίδα ηλικιωμένων και ΑΜΕΑ ατόμων στη Μ. Βρετανία.

Καθήκοντα

  • Υποστήριξη ατόμων που χρειάζονται βοήθεια να σηκωθούν και να ξαπλώσουν στο κρεβάτι πρωϊ και βράδυ, βοήθεια στο ντύσιμο, πλύσιμο, μπάνιο, τουαλέτα.
  • Υποστήριξη ατόμων με κινητικά προβλήματα στο περπάτημα, με τη χρήση ειδικών χειριστικών μηχανημάτων οπως πι.
  • Φροντίδα ατόμων άρρωστων στο κρεβάτι, υποστήριξη στο φαγητό.

  • Αλληλεπίδραση με τους ασθενείς με διανοητικές και φυσικές δραστηριότητες, όπως συνομιλία, εκδρομές, διάβασμα, συγγραφή, χόμπι.

  • Άλλαγμα σεντονιών, ελαφρές δουλειές, γενική καθαριότητα.

  • Εξέταση εαν τα ρούχα των ασθενών είναι καθαρά.

  • Προετοιμασία και σερβίρισμα πρόχειρων γευμάτων στους ασθενείς, καθάρισμα αυτών.

  • Ενημέρωση στον προϊστάμενο για την πορεία των ασθενών και για όποιες αλλαγές αφορούν την υγεία των ασθενών.

Προσόντα

  • Εμπειρία στη φροντίδα ηλικιωμένων και ΑΜΕΑ μη απαραίτητη, καθώς παρέχεται εκπαίδευση

  • Δίπλωμα οδήγησης

  • Μέτρια γνώση Αγγλικής γλώσσας  (Β1 τουλάχιστον)

  • Οργανωτικότητα και προσαρμοστικότητα

  • Ενδιαφέρον για τις ανάγκες του πάσχοντος

Παροχές

  • Καθορισμένο ωράριο με 8.15 λίρες την ώρα. Αν δεν υπάρχει εμπειρία στο αντικείμενο, το ωρομίσθιο ξεκινά με 7,20 λίρες την ώρα

  • 45 – 55 ώρες εργασίας κατ’ελάχιστο την εβδομάδα. (Επιπλέον διαθέσιμη υπερωρία, 8.15 λίρες την ώρα)

  • 28 ημέρες άδεια το χρόνο

  • Παροχή αυτοκινήτου από την εταιρία και πληρώνονται τα έξοδα εταιρικής μετακίνησης (fuel costs)

  • Παροχή εκπαίδευσης επί πληρωμή 7,20 λίρες την ώρα (260 λίρες συνολικό ποσό)

  • Υποστήριξη στην εύρεση καταλύματος που θα κυμαίνεται μεταξύ 300 – 400 λίρες το μήνα

  • Δυνατότητα προκαταβολής μισθού για έξοδα εγκατάστασης

  • Παροχή εταιρικού τηλεφώνου με δωρεάν απεριόριστο χρόνο ομιλίας για ενδοεταιρικές κλήσεις

Ειδικά για υποψήφιους εως 36 ετών

  • Κάλυψη κόστους αεροπορικών εισητηρίων για μετάβαση στη Μ. Βρετανία 400 – 600 ευρώ

  • Επιδότηση για έξοδα μετεγκατάστασης 1170 ευρώ

Άν ενδιαφέρεστε να συμμετέχετε στις συνεντεύξεις στο γραφείο μας την Κυριακή 14 Μαϊου 2017, μπορείτε να προωθήσετε λεπτομερές αγγλικό βιογραφικό σημείωμα στην κα Α.Ψαρρού στη διεύθυνση frontida.agency@gmail.com ή να επικοινωνήσετε στο 2103802261, 6941649864

Nursing assistants and support workers job, UK

Frontida Recruit is looking for nursing assistants and support workers for employment in Home Care in Reading, UK.

About the offer

1 Elderly care
2. Remuneration
You will be paid £8.15 per hour for delivering care to the Company’s customers. This will exclude
time spent travelling to customers’ homes.
3. Working hours
After the initial induction period of two week’s with the Company, you will be guaranteed 40
hours of care work per week. Overtime is available and will be paid at a rate of £8.15 per hour.
4. Holidays
You are entitled to 28 days paid leave per annum pro-rata.
5. Car and insurance
We will provide you with a company car and car insurance; this is subject to you delivering a
minimum of 40 hours of care per week to company customers. All petrol costs incurred for
business mileage are covered by a fuel card. Fuel used for any personal mileage will be recharged
to you at the end of every month.
6. Induction training
The first two weeks of your employment with the Company will be induction training. You will be
paid £260 for attending this training. This is calculated as a total of 36 hours of training which is
paid at £7.20 per hour.
Page 2 of 3
7. Accommodation
We will source accommodation for you and this would normally cost between £300 – £400 per
calendar month inclusive of bills. All accommodation charges are payable by you. Please note that
the Company will lend you the money to pay the first month’s rent and will deduct this amount
from your subsequent wages. Please also note that the accommodation is temporary.
8. Other
You are advised to bring some funds with you to pay for initial living expenses (around £ 100-200).

To apply, please send a detailed cv to recruit@frontidarecruit.com or contact Angeliki Psarrou at (0030) 210 3802261

Fields marked with a * are required.

To apply for this job email your details to recruit@frontida.gr

To apply with your online resume, you first need to create one. You can do so here: create a resume

Location